понеділок, 21 листопада 2022 р.

День Гідності та Свободи!

 


В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи.

Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, повідомляє Укрінформ.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.



пʼятниця, 11 листопада 2022 р.

 Роботи дітей на конкурс "Безпека життя і здоров'я дитини"

Дитинство - це коли жовтий колір - яскраво-жовтий,
дерева - живі велетні, а до місяця можна
доторкнутися рукою, коли серед друзів
 є невидимий хлопчик, а під ліжком явно хтось живе. 

Евеліна Хромченко


Коваль Валерія


Іванов Веніамін

Робота Сміцької Антоніни





середа, 9 листопада 2022 р.

 Небезпечні природні явища

Дії під час стихійного лиха:

  •  Зберігайте спокій, уникайте паніки.

  •  За необхідності надайте допомогу людям з інвалідністю, дітям, людям похилого віку.

  •  Вимкніть електроприлади.

  •  Не користуйтеся ліфтом. Використовуйте тільки сходи.


"Як діяти під час грози"






 Цивільний захист


"Як діяти під час повітрянної тривоги?"




"Що робити коли побачив міну?"



"Що робити під час пожежі?"





 Правила безпеки з незнайомими людьми


Безпосередньо при зустрічі з незнайомцем дитина повинна пам'ятати наступні правила:
  1. Не розмовляти і не розповідати про себе...
  2. Не погоджуватися на пропозиції...
  3. Не приймати подарунки...
  4. Не вірити незнайомцям...
  5. Не заходити в ліфт або під'їзд з незнайомими...
  6. Відійти в людне місце, привернути увагу оточуючих в разі небезпеки.









вівторок, 8 листопада 2022 р.


 


З
ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
ТА ПИСЕМНОСТІ!

Мова рідна, слово рідне, хто вас забуває,
той у грудях не серденько,—тільки камінь має
Тарас Шевченко



День української писемності та мови — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Щороку 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Традиційно в цей день усі українці пишуть Радіодиктант національної єдності, а в закладах проводять тематичні уроки з української мови та літератури. В цьому році ми на всіх українських радіохвилях України зможемо почути диктант об 11:00.



 

неділя, 6 листопада 2022 р.



 

 





 

Як економити електроенергію вдома, не обмежуючи себе в споживанні:



Перевірений часом метод, який не вимагає ніяких фінансових вкладень. Все, що потрібно для його реалізації — системно виконувати прості правила економії електроенергії:

  • Йдучи, гасіть світло. Хоч це і банально, багато хто забуває натиснути на вимикач, залишаючи приміщення.

  • Протирайте лампочки і плафони. Пил здатен «з'їсти» до 20% випромінюваного світла. Протираючи лампи під час вбирання, ви істотно поліпшите якість освітлення в будинку, не вдаючись до більш потужних джерел світла.

  • Частіше мийте вікна. Аналогічна ситуація з вікнами. Пил перешкоджає потраплянню в приміщення природного світла, тому вам доводиться частіше включати штучне освітлення, витрачаючи електроенергію.

  • Не ставте в холодильник гарячі страви. В такому випадку, для підтримки заданої температури, холодильник витрачає в рази більше електроенергії.

  • Регулярно розморожуйте холодильник. Наявність льоду на стінках пристрою підвищує його енергоспоживання на 15-20%.

  • Повністю вимикайте побутову техніку. Телевізор, мікрохвильова піч, електрочайник — це ті прилади, які працюють фоновому режимі. Тобто, вони витрачають електроенергію, навіть коли ви ними не користуєтеся. Тому рекомендується повністю відключати їх від мережі.

  • Прання в холодній воді. Сьогодні існує безліч миючих засобів для прання в холодній воді. Крім того, що таким чином ви зможете попередити вицвітання одягу, так ще й заощадите значну долю витрат на електроенергію.

  • Вночі відкривайте вікна, а вдень — завішуйте. Це не складно, але дуже ефективно для економії в літній період. Відкриті вночі вікна допоможуть знизити температуру в приміщенні на 10-15 градусів, а завішені вдень штори — не дадуть проникнути спеці. Отже, ви будете набагато менше використовувати кондиціонер, який, між тим, споживає 2,0-3,5 кВт електроенергії на годину.

  • Переведіть бойлер на економний режим. Часто споживачі цікавляться, як економити електроенергію з бойлером, адже відключати його на ніч не рекомендується. Ми радимо встановити температуру для повсякденного користування 50-60 градусів, і один раз на тиждень підвищувати її до 90 градусів на декілька годин, щоб запобігти появі бактерій всередині баку. До того ж, важливо своєчасно виконувати техобслуговування пристрою.

Ці способи економії електроенергії в побуті, допоможуть заощадити до 15% світла в місяць. Важлива умова — регулярність. Дотримуватися правил потрібно постійно, а не час від часу.